kožené topánky Kožené boty

Kožené boty: Nadčasové, krásné a elegantní

Kožené boty patří mezi jedenečné kousky v šatníku. Jsou nadčasové, krásné a vyzařuje z nich určitý typ elegance. Vyznačují se i neoddiskutovatelnými výhodami, které se vyplatí znát. Dnes jsme pro vás připravili článek, ve kterém vás světem kožených bot provedeme. Víte, proč se vyplatí investovat do kožených bot? Pojďte se na to s námi podívat.

Kožené boty poskytují pohodlí

Neexistují dva lidé, kteří by měli identická chodidla. Nemluvíme jen o otisku, ale i o zakřivení a dalších podstatných znacích. O ručně šitých italských kožených botách jste už rozhodně slyšeli. Jsou krásné, jsou nadčasové a hlavně, sednou jako ulité. Je jen málo značek s ručně šitými botami a my jsme se rozhodli představit vám jednu z nich. Značka BotHEGA41 je spojení tradičního italského stylu, ručně šité práce a v neposlední řadě kvalitního materiálu – kůže. Tato řada vás okouzlí svým elegantním a jednoduchým vzhledem a dopřeje dokonalé pohodlí během celého dne.

Kožené topánky

Věděli jste však, že kožené boty se dokáží přizpůsobit vašemu chodidlu? Kožené boty díky této vlastnosti nabízejí novou úroveň komfortu. Výhodou je i dostatečná prodyšnost. Přestože je kožený materiál nepromokavý, umožňuje proudění vzduchu mezi uzavřeným prostorem boty a vnějším prostorem.

Výhody kožených bot: 

  • elegantní vzhled a nadčasovost
  • vytrvalá krása
  • prodyšnost

A přesně kvůli těmto, ale i jiným vlastnostem jsme se rozhodli do našeho sortimentu zařadit novou kolekci kožených bot s názvem BotHEGA41. Značka BotHEGA41 je o italské tradici ručně šité kožené obuvi, která se dědí z pokolení na pokolení a platí to iv tomto případě. Je to prémiová řada bot, která si uchovává svou autenticitu, jakou najdete jen v rukodělných obuvi.

Kůže je přírodním materiálem, který vás nezklame 

O přírodních materiálech se dnes mluví a píše opravdu hodně. Kůže je jedním z nich, ale i při jejím získávání hledáme ideální řešení, které by zmírnilo dopad na životní prostředí. Kožené boty jsou však již nyní mimořádně vyhledávané, a to i pro jejich schopnost vydržet vlivy vnějšího prostředí. Je samozřejmé, že potřebují dostatečnou péči, ale na druhé straně vydrží například pád tělesa na ně a jsou odolné vůči horkým tekutinám. Kožené boty udrží navíc vaše chodidla v pohodlí a suchu.

Péče o kožené boty 

Mnoho lidí považuje péči o kožené boty za jednu z klíčových nevýhod. My jsme ji však neuvedli jako nevýhodu z jednoho prostého důvodu. O každé boty je potřeba pečovat, pokud chcete, aby vydržely dlouho krásné a funkční. V praxi se často setkáváme se zanedbáváním péče o boty a většinou to dopadá právě v neprospěch materiálu. Koženým botám většina prokazuje úctu a péči právě kvůli jejich vyšší ceně. V podstatě je však péče o boty nutná u každého páru, který doma máte. 

Kožené topánky

Zkuste využít tyto tipy:

  • jemně je očistěte od nečistot po každém nošení
  • zaměřte se na pravidelné odstraňování prachu z vnějšího prostředí navlhčeným hadříkem
  • pokud potřebujete odstranit hrubší nečistoty, použijte specializovaný prostředek na čištění
  • i přes prodyšnosti kožených bot nezapomínejte vnitřek pravidelně vydezinfikovat sprejem (dnes jsou tyto produkty dostupné i v příjemných vůních)
  • nikdy nevyužívejte volně dostupné rady na míchání domácích čistících prostředků – kožené boty můžete nenávratně zničit 

Ve prospěch kožených bot hovoří nejedna jejich vlastnost. Je jen na vás, co záleží. Důležité je kromě materiálu zvolit i správný typ, který vám bude vyhovovat i během celodenního nošení. Zkuste například tyto od již zmiňované značky BotHEGA41.