Ako sa vhodne obuť, jak s vhodně obout

Pracovní dress code: Jak se vhodně obout?

Pracovní prostředí je dnes uvolněnější, než tomu bylo v předchozích letech. Máme za sebou období, pro které bylo charakteristické pracovat z domova a ze šatníku jsme mnohem častěji vytahovaly pohodlné soupravy. Hlavní slovo v oblasti obuvi se neslo ve formě pantoflí. Svět se však pomalu vrátí do starých kolejí (i když s jistými obměnami). Dnes jsme pro vás připravili článek, ve kterém se dozvíte, jak se vhodně obout do práce. Kde začíná a kde končí extravagance? Je třeba se stále zaměřovat na klasiku? Nastává ten pravý čas experimentovat a objevovat nové inspirace? 

Ako sa vhodne obuť, Jak se vhodně obout

Formálnost je stále in – získává však druhý dech 

Elegance nikdy nevychází z módy. Klasické lodičky i sandály na vysokém podpatku jsou sázkou na jistotu. Hledáte ideální lodičky, které byste měly zakomponovat do svého šatníku? V tom případě rozhodně sáhněte po klasickém modelu v béžové barvě. Tento typ lodiček můžete kombinovat do celého spektra outfitů. Považují se za univerzální. Pokud máte v oblibě tradiční a stále trendy kousky, béžovým lodičkám by ve vašem šatníku měly dělat společnost červené a černé lodičky. Perfektně si rozumí s pracovními outfity.

Strávit celý den na vysokých podpatcích však není žádná výhra. Formální styl si můžete zachovat i bez nich. Zavolejte na pomoc stylové baleríny nebo stále populárnější mokasíny. Oba typy bot si zachovávají klasicky krásný vzhled. Plánujete do svého outfitu zakomponovat trochu extravagance? V tom případě neváhejte využít právě boty. Nápadité a zářivé barvy mokasín poslední sezónu vytrvale získávaly naši pozornost. Mimořádně trendy se staly opět i zvířecí vzory, které však na mokasínech působily příjemně a dokonale doplnily outfit laděný například v přírodních barvách. 

Extravagance v pracovním outfitu – kolik je dost?

Móda nás nikdy nepřestane překvapovat. Nové kreace a zajímavé trendy však opravdu velmi těžko hledají cestu do formálního pracovního prostředí. Nemůžeme ale popřít, že nová generace přináší uvolněnost i tam, kde dříve vládl přísný řád. Důkazem je například volba tenisek ke kalhotovým kostýmům v případě pánů i dam.

Jak se vhodně obout

Celý tento trend jsme začali pozorovat už ve východních zemích. Čína, Japonsko i Korea byly snad první, které ke kalhotovému kostýmu a halence zvolily tenisky a tato kombinace se stala vítanou i v pracovní sféře. 

Samozřejmě, nejedná se o tenisky, které byste si za běžných okolností obuly například na odpolední běh. Pro tyto tenisky platí speciální pravidla:

  • Bílá barva a dokonalá čistota

Trend tenisek a kostýmů začíná pomalu hledat cestu i k nám. Momentálně se vyplatí volit je zejména během méně formálních dní v práci. Také je vhodné vědět, zda po nich můžete sáhnout. Klasickým modelem tenisek nemůžete rozhodně nic pokazit, ale pokud vás v práci čeká porada nebo prezentace před klientem či důležité setkání, sáhněte raději po tradiční volbě v podobě lodiček nebo mokasín.

Čemu se vyhnout při volbě bot do práce? 

Možná jste si už kladly otázku, jaké boty volit před důležitým setkáním. Každý z nás chce udělat dobrý dojem a zároveň si zachovat svou osobitost. Několik důležitých pravidel, které by měly boty splňovat: 

  • Barevné kombinace s mírou (pokud volíte vzory a barvy na botách, vsaďte na jednoduchost již v samotném outfitu)
  • Vsaďte na čistotu (ani ty nejstylovější boty nevyniknou, pokud jim neposkytnete dostatečnou péči)
  • Lodičky nebo mokasíny jsou v případě bot do kanceláře vždy vhodnou volbou
  • Nikdy nevolte plážovou obuv  

To by byly všechny naše rady a tipy jak se vhodně obout do práce. Jaké boty preferujete do práce vy? Sledujte nás i na našem instagrame Ongaro_skcz a facebooku Talianska obuv Ongaro.skcz.