Talianský štýl obliekania, Italský styl oblékání

Italský styl oblékání: Jaké je jeho tajemství?

Na světě je hned několik míst, které se proslavily svým osobitým stylem. Itálie je jednou ze zemí, které se nebojí diktovat módní trendy a přece si zachovává zdejší móda i určité nezaměnitelné rysy. Italské dámy dokáží dokonale pracovat se silnými stránkami své postavy a zvýraznit to, co má být zvýrazněny. V jejich šatníku objevíme barvy a vzory ve spojení s funkčností. Nikdy se nebojí vykročit ze své komfortní zóny ale vulgárnost je něco, co se v těchto končinách ani náhodou nenosí. Znáte italský styl oblékání? Pokud ne, je pravý čas osvojit si některé tipy a triky, které vám mohou pomoci.

Italský styl oblékání – co je mu vlastní?

Itálie je zemí, kde se styl a cit pro módu pravděpodobně dává do vínku. Prvním krokem, který každá dáma udělá, je volba kvalitních materiálů a značek nejen v oblasti oblečení, ale i v případě bot a doplňků. Pro tento styl jsou charakteristickým rysem jednoduché linie a snaha co nejvíce zvýraznit ženskou siluetu. Tímto směrem se vydávají i střihy, které dámám neuvěřitelně sluší. Italský styl oblékání nemůžeme počastoval jiným přívlastkem než ženský. Přestože dámy se nebojí sáhnout po nových módních trendech, vždy volí kousky, které jim lichotí.

Kabelka Laura Biagiotti

Zároveň však vládnou tomuto módnímu světu i minimalismus a svůdnost. Každý kousek šatníku je navržen tak, aby dokázal plnit svou úlohu a odlišoval se od nadměrného vrstvení a nefunkčních kousků. Na italských modelech neobjevíme ani jediný steh, který by byl zbytečný a často se zde nesetkáváme s přebytkem dekoračních prvků, které by snižovaly jeho možnost volného kombinování.

Díky jednoduchosti a minimalismu jsou italské dámy vždy perfektně upravené. Jednoduchých linií, nadčasových střihů a kvalitních materiálů se ženy v Itálii drží během denních i večerních příležitostí. Model vytvořený z kvalitního materiálu nikdy nebude působit levně a zároveň nevyjde z módy.

Barvy najdou své místo i zde

Přesto, že Itálie je živou a nádhernou krajinou, barvy v šatníku zdejších dám se spíše orientují na jemnější paletě. Objevíme v něm nesmrtelné barvy v podobě kombinace bílé a černé, ale také i:

  • béžovou
  • pastelově růžová
  • tmavomodrá
  • smaragdová

Pastelové barvy jsou v Itálii zvlášť oblíbené během letních měsíců. Dámy dávají přednost tlumenějším barvám, které často kombinují s výraznými odstíny a vzory. Většinou však v outfitu dostane hlavní slovo jeden prvek, na který se soustředí pozornost a ostatní ho doplňují. Oblíbenými kousky však nejsou jen šaty a sukně (v tomto případě patří mezi nejčastější střihy tužkový nebo pouzdrový), ale i džíny, které jsou v Itálii mimořádně populární. V oblasti džínů neexistuje žádný univerzální střih – každá žena vlastní minimálně jeden pár kvalitních džín, které dokonale svědčí její postavě a cítí se v nich přirozeně.

Italské ženy dávají přednost ženskosti. Nemají strach zvýraznit své křivky a ženskou podstatu – a to je jeden z podstatných prvků, který je dělá krásnými a stylovými za každých okolností. Zároveň si kromě oblečení dávají záležet i na úpravě vlasů a perfektní manikúře i pedikúře.

Obuv v Itálii – i zde je podstatná kvalita

Tak jako u celé garderobě, i při botách hraje hlavní slovo kvalita. Kvalitní boty sršící elegancí jsou krokem správným směrem. Italové si například nepotrpí na žabky – tato plážová obuv je vhodná opravdu jen na pláž, ne však na procházky do města.

Šľapky Enrico Coveri

Nikdy neudělejte osudovou chybu a nevolte do bot nepřehlédnutelné bílé ponožky. Považuje se to za jeden z největších hříchů spáchaných na módě a vkusu. Kvalita, minimalismus a jednoduché linie jsou to, co je pro italský styl nejdůležitější.