štýlovo v zrelom veku

Jak se obléci stylově ve zralém věku

Najít hlavní heslo módy je obtížný úkol. Pokud bychom se však měli zaměřit pouze na jediné, pravděpodobně bychom vybrali stylově v každém věku. Móda je hravá a nabízí množství střihů, nádherných barev a zajímavých kousků. Hlavní je nenechat se omezovat. Množství dam po překročení 50. nebo 60. roku života začíná cítit, že móda už pro ně není. Rozhodně to však není pravda, a proto jsme dnes pro vás připravili několik tipů, které vám ukáží, jak přistupovat k módě stylově ve zralém věku. 

Kvalita a elegance jsou prvořadé 

Dnes žijeme v éře Fast Fashion, která je charakteristická méně kvalitními materiály. Chcete-li k módě přistupovat stylově ve zralém věku, zaměřte se na kvalitní materiály a elegantní, jednoduché střihy. V případě, že jste až dosud neobjevili svůj vlastní styl, je nejvyšší čas tak udělat. Základními kousky vašeho šatníku by rozhodně měly být pouzdrové šaty a sukně, kalhotový kostým, jednoduchá bílá halenka a džíny. S nimi dokážete vždy udělat krok tím správným směrem.

Sázka na kvalitní materiály a nadčasové střihy znamená, že budete skvěle oblečená během každé příležitosti. Zaměřme se například na kalhotový kostým. Během běžného dne ho zkombinujete s mokasíny a barevným tričkem, večer sáhněte po lodičkách a sofistikovaném topu nebo klasické halence. 

Perfektní boty neznají věkovou hranici 

Boty jsou slabostí mnoha žen. Jejich nespornou výhodou je, že rozhodně nemají žádné věkové omezení. Milujete lodičky v zářivých barvách? Pak si je rozhodně nemusíte odepřít jen proto, že jste již překročila určitou věkovou hranici. Baleríny, mokasíny, lodičky i tenisky můžete perfektně kombinovat do svých denních a večerních outfitů. Boty se mohou přeměnit na šperk celého vašeho outfitu – sytě žluté lodičky vyniknou s klasickými černými šaty ve střihu, který vaší postavě sluší nejvíce.

Sandále Laura Biagiotti

S doplňky pracujte promyšleně a volte jen ty, které mají smysl 

Vyšší věk rozhodně neznamená, že módnímu experimentování nastal konec. Měli byste však k němu přistupovat obezřetně. Příkladem jsou zejména doplňky – v tomto směru rozhodně neplatí, že čím více jich máte, tím lépe. Doporučujeme vždy vsadit na ikonický doplněk (perlový náhrdelník, hodinky, masivní náušnice…), který získá hlavní slovo a oslní na první pohled. V opačném případě vytvoříte chaos. 

Jediný doplněk se může změnit na vaše poznávací znamení, které bude perfektně definovat váš styl. Vybrat si můžete například perlový náhrdelník, který je sázkou na jistotu v případě volnočasových i večerních outfitů. Ideální volbou je i hedvábný šátek. Může se stát doplňkem nahrazujícím náhrdelník, ozdobu do vlasů nebo jej můžete uvázat na svou kabelku. 

Vzorová a barevná konzistence pozvedne eleganci na novou úroveň 

Stylově ve zralém věku rozhodně neznamená, že musíte vsadit pouze na zemité a neutrální barvy. Vyžívejte se ve vzorech i nápaditých barvách, doporučujeme však vsadit na konzistenci – jeden vzor nebo výrazná barva v celém outfitu.

Získáte tak nádech nadčasovosti a elegance, který bude hlavním znakem každého vašeho outfitu. Pokud vsadíte na zářivé lodičky a sako, dovolte jim vyniknout a ostatní kousky volte v tlumených a neutrálních barvách.

Krása vychází z celé kombinace 

Naše závěrečná rada? Stylově ve zralém věku můžete pojmout podle svých vlastních pravidel. Vsaďte na nadčasovost, zaměřte se na střihy, které vám skutečně sedí. Například pouzdrový střih perfektně zvýrazní vaše křivky, úzký střih (v případě kalhot) vám rovněž umožní podtrhnout vaše silné stránky. Zkoušejte, experimentujte a zejména – zaměřte se na to, co vám skutečně dělá radost a v čem se cítíte příjemně. Nezapomínejte, že žádný kousek nemá věkové omezení, důležité je, jak ho skutečně pojmete.

Stylově ve zralém věku neznamená, že se něčemu musíte vyhnout, nebo naopak musíte určité tipy rozhodne zakomponovat do svého šatníku. Elegance a nadčasovost se nosí vždy a my věříme, že objevíte kousky, které váš věk a krásu budou respektovat.