Výběr kabelky: Jak zvolit správný tip?

Kabelka je velmi osobní záležitost. Nejenže doslova vyjadřuje vaši identitu, ale dává světu najevo, spolu s jejím obsahem, jakým člověkem asi jste – organizovaným, připraveným nebo chaotickým? Proto byste výběr kabelky neměli podceňovat. Když přijde ten čas na výměnu kabelky, měli byste zvážit hned několik faktorů a vědět, po čem se vlastně poohlédnout. Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak zvolit správný tip kabelky. Tak pojďme na to.

Hodí se mi?

Představte si, k čemu budete kabelku kombinovat a zda má ve vašem šatníku místo. Možná si říkáte, proč? Má to jednoduchý důvod. Při představě zjistíte zda se vám líbí struktura a detaily v podobě zapínání, také jiné výrazné prvy kabelky jako logo, případně doplňky jako klíčenky.

Kabelka Laura Biagiotti Výber kabelky

Správná velikost

Tak jak si vybíráme správnou velikost oblečení či obuvi, ani výběr kabelky nesmíme podcenit. Musí vám sednout jako ulitá. Například pokud patříte mezi níže dámy, nedoporučuje se nosit velké kabelky. Měli byste zvolit spíše crossbody kabelku, případně ve tvaru kapsičky “bucket bag”. Na druhé straně pokud jste vyšší, určitě zvolte kabelku větších rozměrů jako například “shopper bag” nebo “tote bag”. Více typů naleznete ZDE.

Co všechno musí kabelka obsahovat?

Velmi důležitý bod je uvědomit si, co všechno chcete do kabelky schovat. S tím souvisí samozřejmě i vnitřní uspořádání. Potřebujete mít vždy v tašce všechno uspořádány? Určitě hledejte kabelku s více vnitřními kapsami. Chcete v tašce nosit i kosmetiku? Doporučujeme střední přihrádku, která je na to jako stvořená. Nebo nosíte v kabelce pravidelně notebook? Určitě zvolte tašku se zipem, abyste nepřitahovali nechtěné situace. Také otestujte váhu tašky. Pokud si nebudete něčím jistá, kabelku určitě nekupujte.

Kabelka Laura Biagiotti

Barva a styl

Jste člověk extravagantní nebo spíše konzervativní? Máte ráda barvy, nebo vám vyhovuje klasika v podobě bílé, černé a hnědé? Ujistěte se, že si vybíráte kabelku, která se bude hodit k více vašim outfitem. Tím pádem se vyhnete tomu, aby vám kabelka doma stála.

Kterou část těla chci zvýraznit?

Podobně jako oblečení, i kabelka musí lichotit vaší postavě. I to nutné při výběru zohlednit. Například kabelka přes rameno upozorňuje na váš pás, proto když ho máte širší, zvolte jiný typ. Při listových kabelkách, které nosíte v ruce, dbejte na vhodnou manikúru a crossbody kabelka se nedoporučuje například těm dámám, které mají trochu větší prsa.

Kabelka Laura Biagiotti ,Výber kabelky

Buďte k sobě upřímná – využiji ji?

Každá z nás občas nakupuje pohledem. Znáte to dobře, kabelka vás ohromí na první pohled. Ale tu si musíte položit otázku: “Využiji ji, nebo mi bude jen stát ve skříni?”

Rovněž se zaměřte na funkčnost, je to kabelka pouze na výjimečné události, nebo dennodenní nošení? Pokládání několika dotazů vám výběr kabelky usnadní. Věřím, že moje rady vám pomohou a zvolíte správný tip kabelky, která vám přinese radost.