Peňaženka Peněženka

Peněženka: Jaké typy známe?

Ano, někdy je obtížné rozhodnout se, jakou peněženku zvolit. Peněženka patří do každé kabelky a je nepostradatelným doplňkem při nákupech. Možná pravidelně cestujete za prací, nebo hledáte něco stylového a štíhlého, případně dárek pro blízkou osobu? Dnes Vám představím pár typů peněženek, které jsou nejen stylové, ale také funkční. Tak pojďme na to.

Jaký styl zvolit?

Existuje mnoho různých stylů dámských peněženek spolu s obrovským množstvím designů, stylů a materiálů. Každá chceme mít v peněžence něco jiného. Možná jste minimalistka, která chce nosit to nejnutnější, případně vlastníte spoustu věrnostních karet. Proto je třeba se nejprve podívat na vlastnosti, které by vaše peněženka měla splňovat.

Dámska peňaženka Laura Biagiotti
Dámska peňaženka Laura Biagiotti

Úložný prostor

Mince, karty, hotovost, telefon, bloky, fotografie nejbližších. To vše můžeme nalézt v peněženkách. Ano, klíčem dobré peněženky je dostatek prostoru pro všechny potřeby bez ohledu na to, jaké jsou.

Odolnost

Peněženky jsou velmi využívány, takže se také chcete poohlédnout po něčem, co vydrží nějaké opotřebování a pojme všechny vaše potřeby. Ať už materiál, zapínání, ale také celkové šití je důležité zohlednit.

Materiál

Stejně jako u kabelek, iu peněženek najdeme širokou škálu materiálů. Který ale zvolit? Bavlněné a syntetické látky jsou sice krásné, ale rychleji se opotřebují a tím pádem je jejich životnost o dost kratší. Proto pokud chcete svoji peněženku používat co nejdéle, zvolila bych kůži a samozřejmě technickou kůži, která vytváří dokonalou rovnováhu mezi odolností a estetikou.

Dámska peňaženka Laura Biagiotti
Dámska peňaženka Laura Biagiotti

Typy peněženek

Existuje spousta různých tvarů, velikostí a účelů. Při zvažování, kterou peněženku si pořídit, si položte několik otázek:

  • Jaký styl peněženky chcete?
  • Kolik kreditních karet si vložíte do peněženky?
  • Nosíte mince?
  • Jaký styl se nejlépe hodí k vašemu smyslu pro módu a stylu?
  • Co chcete, aby o vás mluvila vaše peněženka?
  • Jak dlouho chcete, aby vám peněženka vydržela?

Pojďme se nyní podrobněji podívat na konkrétní styly peněženek.

Dvoudílná peněženka

„Bifold“ dostal své jméno podle designu. Tato peněženka v tradičním stylu se skládá uprostřed, podle čehož pochází i její název. Dvousložková peněženka je jednou z nejčastěji používaných peněženek na světě, a je to nejtradičnější a nejznámější styl.

Třídílná peněženka

Podobně jako u dvou patří mezi nejběžnější typy. Samozřejmě rozdíl je v tom, že obsahuje více přihrádek na bankovní, cestovní a jiné karty, jako jsou občanské, debetní, obchodní nebo kreditní karty. Nevýhodou je velikost, tuto peněženku určitě nedáte do menších kabelek.

Minimalistická peněženka

Oblíbená většinou u pánů, ale nemusí to být pravidlo. Po takové peněžence zvykneme sáhnout v případě událostí, kde větší peněženka nemá místo. Přece do dopisních kabelek je náročné schovat obrovskou peněženku, telefon a třeba make-up. Ale nemusíte se bát, i do takové minimalistické peněženky se vejde nepočítaně potřebných věcí.

Který typ byste zvolili vy? Jste připravena najít tu, kterou budete rádi nosit každý den a všude?