Kapsulový šatník

Jak se obléci bez dlouhého rozhodování?

Každý z nás ráno zná ten nepříjemný pocit, když nestíhá. Samozřejmě, jednou z možností je vytvořit si perfektní ranní rutinu. Snažíme se myslet na všechno – zohlednit vstávání, ranní hygienu i přípravu nutričně vyvážené snídaně. Ale na jednom místě z našeho ranního seznamu se to začíná vždy komplikovat. Co si obléci? Jak vytvořit trendy outfit, který dokonale zohlední naši osobnost a zároveň nám umožní připravit se rychle? Možností je trend, který francouzské ženy znají snad od počátku věků. Minimalistický neboli kapsulový šatník si získává pozornost mnoha skupin – od nadšenců ekologie až po lidi milující trendy. A my vám dnes oblíbený minimalistický šatník představíme. Pojďme na to!

Co je to minimalistický šatník?

Při hledání správné odpovědi, co to je, narazíme na množství definic. Nejčastěji se setkáváme se slovy:

„Minimalistický šatník představuje 24 kousků oblečení, které je možné mezi sebou libovolně kombinovat tak, aby vždy vznikly různé outfity.“

Otázkou však zůstává, co přesně by se ve vašem minimalistickém šatníku mělo nacházet. Absolutní základ tvoří malé černé šaty, dobře padnoucí džíny, trenčkot a bílá košile. Vše ostatní je na vás. Množství lidí hledá v minimalistickém šatníku odpověď na to, jak by měl vypadat jejich osobní styl. Ale takhle to nefunguje. Minimalistický šatník je o jedinečnosti, vlastním stylu a nápaditosti. Není přesně přikázaný.

Pokud si nedokážete představit, že by se ve vašem šatníku mělo hned na začátku nacházet pouze 24 kousků určených pro celý rok, je to v pořádku. Pokud se vám však líbí myšlenka být skvěle upravená pro každou příležitost, zvolit si svůj vlastní styl a mít elegantní kousky vždy po ruce, vyzkoušejte minimalistický šatník na dvě roční sezóny – jaro a léto, podzim a zima.

Konceptu minimalistického šatníku se ze slovenských blogerek věnuje například Miroslava Dobis Michalkova. Určitě si přečtěte článek Jak si vyskládat šatník snů…

Minimalistický šatník na jaro a léto

Minimalistický šatník pro teplou polovinu roku by měl rozhodně začínat u pohodlných basic triček a topů. Nechte se zlákat jemnými barvami, nesmrtelnou bílou i ikonickými pásky. Zakomponujte alespoň dva páry šortek a dva páry kalhot. Nezbytností jsou alespoň dvě sukně v délce, která vám nejvíce vyhovuje. Šaty a overal? Rozhodně zakomponujte alespoň jeden kousek. Při výběru jarních a letních kousků minimalistického šatníku se spolehněte na základní pravidlo – všechny kousky, které zvolíte musí mezi sebou ladit. Tak dokážete i z 24 kousků vytvořit funkční outfity během celého léta a ráno ušetřit nezanedbatelné množství času.

Minimalistický šatník na podzim a zimu

Obdivovali jste někdy styl francouzských dam a uvažovali nad tím, jak je možné, že jsou vždy perfektně upravené? Právě ony položily základy minimalistického šatníku. Pro podzim a zimu jsou nezbytností alespoň tři kašmírové svetry. Zvolte si barvy, které nejlépe zdůrazní tón vaší pleti. Sáhněte také po dobře padnoucích džínách (nejčastěji se doporučuje tmavomodrá barva) a po klasických kalhotách. Sukně v délce midi jsou rovněž v tomto šatníku žádanou položkou.

Nezapomeňte však experimentovat. Pokud milujete klobouky, rozhodně alespoň dva kousky do svého šatníku zakomponujte. A nezapomínejte – minimalistický šatník je především o vaší tvořivosti a stylu. Sáhněte po kouscích, které máte rádi a baví vás.

https://www.instagram.com/p/CEby9Hzg-_f/

Proč dát tomuto typu šatníku šanci?

Každý den posloucháme z různých stran o plýtvání oblečením. Zároveň si často pořizujeme kousky, které jsou vytvořeny z nekvalitních materiálů. Minimalistický šatník nám dává možnost zvolit si nejkvalitnější kousky, které si můžeme dovolit. Zároveň se můžeme více zaměřit na původ značek a myslet zeleně.

Už v případě minimalistického šatníku může začít naše honba za ekologickým životním stylem. Zároveň můžeme nakupovat kvalitně a bez výčitek. Čas ušetřený ráno i krásné outfity jsou skvělým bonusem a pověstnou třešničkou na dortu.

Přečtěte si také: Jak kombinovat: 1 sandále a 3 outfity

A jaké boty se hodí do minimalistického šatníku? Za nás jsou to určitě tyto.