ležérny štýl

I ležérní styl má svá pravidla: Kombinace bot a kabelek

Už dávno neplatí staré zažité pravidlo, že boty a kabelka by měly jít tón v tónu. Dnes máme možnost objevovat množství barev a stylů, vychutnat si kombinace, na které si vzpomenete a vybrat si, co se nám líbí. Módní trendy jsou rozmanité a podstatné je nechat vyniknout své pravé já. Ležérní styl nás nesvazuje konvencemi a nenutí dlouhé hodiny hledat vhodný odstín kabelky k oblíbeným botám. Přesto nemůžeme říci, že by byl zcela bez pravidel. I v případě ležérního stylu existují pravidla, jak kombinovat kabelku a boty. Dnes vám představíme skvělého pomocníka, který vám poradí, jak na to. 

Míchání elegance se sportem nefunguje za každých okolností

Každý z nás zná výraz sportovní elegance, který představuje jakési synonymum ležérního stylu. Našla si své fanoušky po celém světě a přináší každý den mimořádně zdařilé outfity. Pokud však máte v plánu kombinovat tenisky v zářivé barvě s lakovanou business aktovkou, pravděpodobně se nesetkáte ve světě módy s pochopením. Tenisky vyžadují kabelku, z níž sálá ležérní styl tak jako z tenisek. Perfektně pasují ke koženým kabelkám, které nemají pevně stanovený tvar, k batohům nebo taškám vytvořeným z textilu. Lesklá tvrdá aktovka však nebude tím správným kouskem, se kterým si sednou. Společnou řeč rovněž nenajdou ani sandálky na vysokém podpatku se sportovním vakem.

Přečtěte si také náš článek: Jak být vždy trendy: Rady a triky, jak najít svůj styl

Vsaďte na stejný materiál

Dnes se už nedržíme striktně barev, ale hlavní slovo dostává materiál. Chcete-li vytvořit dokonalou dvojici v podobě bot a kabelky, měli byste se zaměřit na to, aby byly vytvořeny ze stejného, nebo alespoň velmi podobného materiálu (například ekokůže). Tento postup vám pomůže vytvořit dvojici, která je harmonická a skvěle si rozumí. Zároveň získáte malou pomoc při výběru vhodné kabelky k oblíbenému páru bot. Berte však toto pravidlo především jako pomůcku, která vás má vést správným směrem. Jsme si jisti, že během zkoumání a objevování, natrefíte i na dvojice, které nejsou ze stejného materiálu, a přece skvěle pasují dohromady. To je naprosto v pořádku.

Dva vzory? V tomto případě je vhodná opatrnost

Přestože dnešní módní svět je skutečně různorodý a kabelky a boty nemusí tvořit celek, při kombinování dvou různých vzorů musíme být více než opatrní. Proč? Jelikož i dnešní módní trendy hlásají, že prvořadá je vždy harmonie. Spojení dvou různých vzorů – jeden na kabelce a jeden na botách – ve většině případů vytváří nesouvislý chaos. Pokud si nedokážete vybrat a netušíte, zda by tato kombinace mohla fungovat, vsaďte pouze na jeden vzorovaný prvek, který přitáhne pohledy. Pokud zvolíte kabelku a boty ve dvou rozdílných vzorech, které navzájem fungují, snažte se v případě outfitu vsadit na jednoduché basic kousky, které s hlavními vzory nebudou působit chaoticky.

Nekombinujte kousky z různých ročních období

Plátěná letní taška v kombinaci se zimními kozačkami? Ano, už na první poslech zní tato kombinace děsivě. Ležérní styl vám dovolí mnohé, ale kombinovat mezi sebou kousky z různých ročních období není nikdy dobrý nápad. Kombinujte barvy, styly a klidně i vzory, nikdy se však nepouštějte do kombinování kousků, které jsou určené pro jiné roční období.

Ležérní styl má být především o volnosti, pohodlnosti a kráse. Ne vždy je však jednoduché najít ten správný směr, kterým se chceme vydat. Náš krátký průvodce je přehledem nejznámějších pravidel, které byste při kombinování bot a kabelek měli znát. Pár jednoduchých tipů vám pomůže přivést vaše outfity k dokonalosti a nedopouštět se chyb, které vrhají špatné světlo i na kvalitní kousky.