Ikona Laura Biagiotti: Naším největším luxusem je svoboda

Královna kašmíru, tvůrkyně nádherných bot i luxusních parfémů. Je mnoho přívlastků, které si ikona Laura Biagiotti zaslouží, protože dlouhá léta ztělesňovala módu v pravém slova smyslu.

Osobní život a zrod módní legendy

Narodila se 4. srpna v roce 1943 v Římě. Laura Biagiotti nebyla žádným nováčkem v oblasti módy a oblečení, protože už její matka pracovala v textilním průmyslu. Její prací byl návrh uniforem pro společnost Alitalia, a tak není divu, že Laura už jako mladá studentka pomáhala v matčině ateliéru a aktivně se zajímala o vše, co s módou a oblékáním souviselo. 

Laura Biagiotti spolu s dalšími světoznámými návrháři

Navzdory tomu si pro sebe nepředstavovala kariéru, která tak úzce souvisela s módním průmyslem. Na začátku stál sen studovat archeologii a literaturu v Římě. Jak to však již bývá, plány se mění a vliv rodinné tradice v textilním průmyslu byl natolik silný, že Laura Biagiotti podlehla vábení módy a začala aktivně pracovat na zdokonalování se v módním návrhářství. V ateliéru své matky se dokonce seznámila se svým budoucím manželem, kterým byl Gianni Cigna.

Laura Biagiotti a její první kroky v módním průmyslu

Dříve než se vzali, založili společné podnikání a otevřeli první obchod značky Biagiotti ve Florencii. První módní přehlídka se konala v roce 1972 a byla prezentována luxusními a nadčasovými střihy – a samozřejmě kašmírem. Laura Biagiotti věřila, že luxusní móda je nadčasová a stále trendy. Byla hrdá na svou zemi a často to prezentovala nošením kašmírových šál v barvách italské vlajky.

Od roku 1980 žila a tvořila na italském venkově v Castello Marco Simone. Hrad, ve kterém žila a pracovala na nových modelech, je datovaný až do 11. století a do dnešní doby tvoří jeho věže logo značky Biagiotti. Laura Biagiotti byla skutečnou průkopnicí, která se musela vyrovnat s mnoha nástrahami své kariéry. Věřila však v eleganci, kvalitní materiály, pohodlnost a luxus. Zemřela 26. března 2017 na srdeční infarkt. 

Jak pokračuje značka po její smrti?

Dědičkou celého módního impéria, které Laura Biagiotti a její manžel vybudovali, se stala jejich jediná dcera Lavinia Cigna Biagiotti. Značka pokračuje a stále staví na hodnotách, které byly položeny při jejím zakládání. Luxus, elegance, nadčasovost a pohodlnost.

Samotná Laura na počátku tvořila zejména oblečení, na které používala jako hlavní materiál kašmír. Díky tomu si vysloužila pojmenování královna kašmíru. Postupně se však propracovala i k parfémům, z nichž nejznámější nese jméno Roma, slunečním brýlím či oblečení pro muže i děti. Do popředí se značka začala dostávat i vlastními kolekcemi bot.

Boty Laura Biagiotti

V módě značky Biagiotti dominují boty především svou nevázaností a nadčasovostí. Neexistují módní trendy a omezení, které by mohly svázat jejich nápaditost, eleganci, ale i pohodlnost. Laura Biagiotti se ve svých designech soustředila především na to, aby měl kousek smysl každý den. Nechtěla, aby návrhy jejích bot časem zapadly prachem. Představovala linii, po které touží každý a po botách můžete sáhnout kdykoliv, bez ohledu na aktuální soupeří módní směry a trendy.

Bez omezení. 

Nestát se otrokem módy. 

Nepodlehnout diktátu trendů. 

Cítit se svobodně. 

To vše jsou hesla, které představovala hlavní linii módy Laury Biagiotti a dnes i její dcery, která je kreativní ředitelkou značky, a stejně jako její matka přichází s novými návrhy bot, oblečení, doplňků i parfémů. Boty značky Biagiotti jdou svou vlastní cestou a stále si zachovávají eleganci, styl, kvalitu a nápaditost.

Dnes se řídí značka heslem, že našim největším luxusem je svoboda. Svoboda však neznamená jen nepodřizovat se pravidlům. Ztělesňuje také způsob, jak respektovat sebe i ostatní kolem.