Jak vybrat boty na zimu

Jak vybrat boty na zimu? Triky, které dokáží pomoci

Přestože si ještě užíváme poslední dny podzimního slunce, zima se pomalými kroky blíží. Ani se nenadějeme a naplno nám vpadne do života. Zimu se nevyplatí podceňovat. Vytrvalý vítr, déšť se sněhem a vlhko se nám lezou až do kostí. A tak musíme myslet na vhodnou zimní výbavu, do které nepopiratelně patří i zimní boty. Dnes jsme pro vás připravili tipy a triky, které vám pomohou s tím, jak vybrat boty na zimu. Správně zvolené zimní boty vám pomohou přežít zimu hravě a se stylem. 

Čižmy Laura Biagiotti
Čižmy Laura Biagiotti

1. Určete správnou velikost

První bod možná na první pohled vypadá jako banalita, ale množství lidí má problém se správným výběrem velikosti zimních bot. Faktem je, že boty byste měli vybírat vždy v odpoledních hodinách. Důvodem je, že chodidla jsou během této doby mírně oteklá, a tak je pravděpodobnost výběru dobře sedících bot mnohem vyšší. Pokud vybíráte boty ráno a v dopoledních hodinách, můžete se později při nošení bot setkat s tím, že vás nepříjemně tlačí.   

Jak vybrat boty na zimu? Zimní boty však představují ještě jednu specialitu. Měli byste je zkoušet s ponožkami, které v nich plánujete nosit. Zdá se to jako samozřejmost, ale pokud si v zimě s radostí užíváte teplo a sáhnete po silných ponožkách, měli byste s nimi při výběru bot počítat. Nezapomínejte, že v těsných zimních botách si užijete i mnohem více chladu na nohy. A to je něco, co u nových bot rozhodně nechcete zažívat.

2. Nepromokavý materiál vás nezradí

Nepromokavý materiál je během zimního období sázkou na jistotu. Poslední roky rozhodně nezažíváme mrazivé zimy, které by byly bohaté na sněhovou nadílku. Na druhé straně si však užijeme déšť a sníh tající na cestách. Pokud nechcete, aby ledová voda vnikla i do vašich bot, doporučujeme vsadit na kůži nebo koženku. Oba materiály jsou vhodnou možností. Vhodnou volbou se mohou stát i klasické gumáky, ty však často neoplývají ideální podrážkou, o které budeme hovořit v následujícím bodě.

Členkové čižmy Laura Biagiotti
Členkové čižmy Laura Biagiotti

Pokud mají boty tkaničky, zkontrolujte, že je vázání dostatečně dobře vymyšlené, aby zabránilo pronikání vody do obuvi. Rovněž zvažte, zda jsou boty dobře navržené a drží chodidlo pevně fixováno, ale zároveň v dostatečném pohodlí.

U kůže a ekokůže je dobré mít na mysli pravidelnou péči. Protože výběr vhodných bot na zimu nekončí jen nákupem. Investujte i do impregnačních prostředků, které jsou stejně důležité pro uchování suchých nohou. Pomohou vám i ochránit barvu vašich oblíbených zimních bot.

Přečtěte si také článek: Boty z EKO kůže: Proč se do nich vyplatí investovat.

3. Správná podrážka Vás dokáže ochránit před pádem

Jak vybrat zimní boty? Rozhodně se zaměřte při výběru i na podrážku. Správné zimní boty by měly mít členitou podrážku, která vám pomůže udržet rovnováhu i na zledovatělém chodníku. Je pravdou, že před ledem hladkým jako sklo vás neochrání nic, ale správná podrážka si dokáže s kluzkým chodníkem hravě poradit. Nepokoušejte se vsadit na to, že dnešní zimy se už dost podstatně liší od těch minulých. Na mrazivé rána máme štěstí i teď a rozhodně na ně nechcete doplatit špatným rozhodnutím při výběru zimních bot. 

Kapce Laura Biagiotti

4. Teplý vnitřek bot

Poslední bod se týká vnitřku bot. V tomto případě doporučujeme zvolit teplou výstelku, která je příjemná a udrží Vaše nohy v pohodlí. Měkký a teplý materiál je nejvhodnější volbou, jakou můžete pro pohodlí svých nohou udělat.

Náš malý tip na závěr: Při výběru zimních bot vyzkoušejte kromě velikosti i to, jak se v botách cítíte. Kvalitní zimní boty by měly být lehké a poskytovat vám pohodlí při každém kroku. Pokud máte při zkoušení bot pocit, že jsou boty zbytečně těžké, pravděpodobně nebudou vhodnou volbou pro vás.