Jak být vždy trendy

Jak být vždy trendy: Rady a triky, jak najít svůj styl

Módní trendy přicházejí a odcházejí, elegance zůstává nesmrtelná. Už od útlého věku hledáme styl, který by nás nejlépe definoval a byl ztělesněním naší osobnosti. Zkoušíme, experimentujeme a objevujeme, ale často se nedokážeme najít. Jak být vždy trendy a zároveň svým outfitem vyjádřit povahu, myšlenky, touhy i názory?

Dnes vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou na cestě za nalezením svého jedinečného stylu. Nevyhnete se však zkoušení různých stylů a je více než pravděpodobné, že váš osobitý styl bude ležet někde na pomezí různých stylů. Je to však úplně v pořádku – rafinovanost a prolínání vždy kralovaly celému módnímu světu.

1. Základ 

Vytvořit si ho můžete dříve, než začnete objevovat různé styly. Vytvořte si šatník sestávající ze základních kousků oblečení:

 • Pruhované tričko, bílé tričko
 • Dobře padnoucí džíny
 • Kašmírový svetr
 • Bílá košile
 • Malé černé šaty 
 • Sukně v neutrální barvě (bílá, černá nebo béžová) ve střihu lichotícím postavě
 • Džínová bunda 
 • Černé lodičky

Základní a snadno kombinovatelné kousky jsou například i tyto:

Základní šatník vám umožní skvěle vystavět váš osobitý styl. Pevné základy umožňují skvělé budování nových outfitů. Bez pevných základních prvků budete nakupovat jen různé nesouvisející kousky, které nepůjde zakomponovat do vašeho stylu.

2. Prolínání různých stylů

Trik, jak být vždy trendy, nespočívá v tom vybrat si konkrétní linii nebo osobnost a držet se pevně stanovené cesty. Budování vlastního stylu spočívá v objevování, zkoušení a užívání si. Líbí se vám elegantní look, ale zároveň vás láká nevázaný rock styl? Proč je nezkombinovat? Klidně vytáhněte elegantní šaty a lodičky, které doplníte koženou bundou a kovovými detaily. Je zcela přirozené vybírat si z jednotlivých stylů kousky, které se vám líbí. Boho styl s minimalismem, eleganci s nevázaností.

3. Kousky, které nikdy nebudou ve vašem šatníku fungovat

Každý už někdy koupil kousek, který se mu zdál v obchodě neodolatelný, ale doma ho nedokázal s ničím zkombinovat a postupně se vytratily i počáteční sympatie. Takový kousek oblečení zůstal bez milosti pohozený na dně šatníku a pravděpodobně jste se k němu už nikdy nevrátili. Tyto kousky však dokáží být mimořádně nápomocné – přesně vám ukáží, co pro vás není a co do svého šatníku vybírat nebudete.

Položte si základní otázky: 

 • Co se mi na tomto kousku nelíbí? 
 • Proč ho nedokážu zakomponovat do svého stylu? 
 • Sedí mi tento prvek nebo mám s ním naopak problém (je nepohodlný, opticky mě rozšiřuje, necítím se ztotožněný s délkou…)?

Zodpovězení otázek vám pomůže v budoucnu vyhnout se nakupování kousků oblečení, které do vašeho stylu nezapadají. V budoucnu už rozhodně stejnou chybu při nákupech neuděláte.

Přečtěte si také náš článek o minimalistickém šatníku.

4. Objevte své nejoblíbenější kousky, které budou poznávacím znamením stylu

Oblíbený kousek, který se změní na poznávací znamení, může být opravdu různorodý. Pro někoho je to tradiční styl šatů, jiný dává přednost designovým slunečním brýlím nebo broži. Vyberte si kousek, který patří ve vašem šatníku mezi nejoblíbenější a s ním dále pracujte. Určení specifického kousku vám pomůže perfektně se naladit na cestu nalezení svého stylu. Směle do toho!

5. Vždy pracujte se svojí postavou 

Stále budou existovat kousky, které prostě nebudou kvůli svému střihu dobře pracovat s našimi křivkami. Než se přestanete ztotožňovat se svou postavou a budete chtít vše změnit, uvědomte si svou jedinečnost a krásu. To, že vám nesedí sukně nebo konkrétní styl kalhot, neznamená žádnou tragédii. Naopak. Znamená to příležitost hledat stylové oblečení, které bude skvěle pracovat s Vašimi křivkami, zvýrazní vaši jedinečnost a umožní vám zazářit. Nezapomínejte na to.

Hledaní svéjho stylu je dlouhá cesta. Vždy však během ní myslete na své požadavky a nároky. Nenechte se ovlivňovat negativitou.